Przelewy online - internetowe przelewy bankowe

przelew internetowyBankowy przelew to obecnie najbardziej popularna na całym świecie forma rozliczenia transakcji bezgotówkowych. Rozwój internetu doprowadził do tego, że pojawiły się między innymi przelewy internetowe. Takie szybkie internetowe przelewy to forma, która sprawiła, że transakcje bezgotówkowe mocno dalej ewoluowały. Z transakcji bezgotówkowych wykonywanych w sieci właśnie około 80% realizowanych jest właśnie w ramach internetowych przelewów.

Charakterystyka płatności przelewem online

Szybkość - nie można określić oczywiście ile będzie szedł dokładnie przelew bankowy, gdyż to związane jest z rodzajem przelewu. Niektóre przelewy w formie transferowej dokonywane są w czasie rzeczywistym. Przelewy międzybankowe mogą trafiać do odbiorców dopiero na drugi dzień. Można jednak ten czas skrócić do przelewu natychmiastowego przez BlueCash

Koszt - jeśli chodzi o opłaty za takie przelewy są one mocno zróżnicowane i w większości jest to zależne od banku. Przy większości jest to darmowe. Niekiedy mogą to być kwoty w granicach 1 zł za przelew.

Bezpieczeństwo - o bezpieczeństwo takich przelewów musi troszczyć się bank, który powinien przygotować odpowiednio szyfrowany system z dodatkowymi hasłami jednorazowymi. 

Dostępność - przelewy te są coraz bardziej dostępne i stają się forma najbardziej rozpowszechnioną. Stają się dostępne dla tych, którzy mają internetowe konto w banku.

Ograniczenia - jeśli chodzi o ograniczenia paradoksalnie będą to granice kraju. Zagraniczne przelewy w sieci są dość drogie i najczęściej są długo realizowane. Najczęściej możemy również dokonywać płatności tylko w złotówkach co nie jest komfortowym rozwiązaniem.

płatność przez internetJak to działa? Przelew w takiej formie nie jest mocno zróżnicowany w stosunku do tradycyjnego. Różnica jedyna to taka, że wszystko odbywa się w ramach sieci. Można tylko zarejestrować się na kontro wybrać przelew, uzupełnić dane i wysłać taką płatność. Przelew taki najczęściej musi być potwierdzany przez kod jednorazowy, który jest formą zabezpieczającą takie płatności. Dzięki temu tylko właściciel konta może dokonać transakcji. Kody możemy w zależności od banku mieć na karcie kodów bądź też dostawać w ramach SMS.

Powiązane wpisy