Płatności Mobilne – Technologie cz. 1

jak mogę placić telefonemObecnie bankowość bez nowoczesnych urządzeń elektronicznych jest tak naprawdę trudna do wyobrażenia. Chyba każdy korzysta już z dostępu do konta internetowego, banki przygotowują również specjalne aplikacje, dzięki którym możemy korzystać z bankowości przez telefony komórkowe. Programy takie określane jako bank w telefonie pozwalają na wygodne dokonywanie wszystkich podstawowych czynności, które każdy z nas dokonuje na koncie bankowym.

Płatności NFC – Płatności Przy Użyciu Telefonu Komórkowego

Płatność w ramach NFC staje się bardzo popularną usługą mobilną. Dzięki niej można zbliżeniowo płacić telefonem. Dostajemy specjalną wirtualną kartę do konta, którą integruje się z kartą sim telefonu i tak można dokonać płatności. Warunki korzystania z usługi to:

- trzeba posiadać telefon z NFC (można to sprawdzić na stronie operatora, czy nasz telefon będzie posiadał tą funkcję, obecnie dostępna jest w T-mobile oraz Orange),

- posiadanie specjalnej karty SIM,

- włączenie tej usługi u operatora telefonicznego.

Karta taka może mieć formę kredytową bądź debetową. Posiadając telefon w T-Mobile wystarczy włączyć specjalną aplikację i zbliżyć telefon do terminalna. Tak szybko dokonamy transakcji. Klienci chętnie korzystają z tego, ze względu na wygodę jaką przynosi. Mamy ją dostępną w następujących bankach: Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, mBank, Raiffeisen Polbank i Getin Bank. Ze względu na duże zainteresowanie można oczekiwać, że liczba banków będzie rosła. Jeśli chodzi o opłaty najczęściej banki za taką kartę ich nie pobiera. Natomiast ci, którzy posiadają telefon w Orange mogą we współpracy z mBankiem płacić swoim telefonem. Trzeba mieć kartę MasterCard Debit PaySIM oraz telefon w sieci Orange. Usługa tutaj działa podobnie jak w przypadku już opisanym powyżej. Orange ma również w swojej ofercie Orange Cash - jest to usługa, która opiera się na przedpłaconej karcie w mBanku (nie trzeba mieć tam konta, by mieć tą kartę)

Usługa MasterCard Mobile – Płatności Telefonem za Drobne Wydatki

mastercard mobileOpisywana usługa pozwala na dokonywanie drobnych wydatków przy wykorzystaniu specjalnej aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Płatności można dokonywać oczywiście, jeśli posiada się stosowną kartę MasterCard. Obecnie MasterCard stara się integrować ze sobą różne systemy płatności, aby dało się je szybciej odnaleźć. Trzeba się zarejestrować u poszczególnych usługodawców i powiązać z ich aplikacjami swoją kartę płatniczą. Dzięki temu bez problemy będziemy płacić zawsze usługi bez konieczności powtarzania całej procedury. Aplikacja ta może być wykorzystana w takich bankach jak: Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Getin Banku oraz Raiffeisen Polbanku.

Powiązane wpisy