Portfele internetowe (elektroniczne)

jak działają portfele internetowePortfel elektroniczny to nowoczesny pomysł na wygodne płatności przez Internet. Ma być to forma z wirtualnym miejscem, gdzie będzie można wygodnie dokonywać wszelkich płatności. W takim miejscu identyfikatorem jest email a konto można obsługiwać tylko w sieci. Internetowe portfele mają ogólnoświatowy charakter i można wszędzie z nich korzystać przy użyciu różnych światowych walut dokonując transakcji na całym świecie. Najbardziej popularne obecnie tego rodzaju formy to: PayPal i Moneybookers.

Charakterystyka płatności poprzez portfele internetowe

W ramach portfeli elektronicznych dokonywanie płatności odbywa się w czasie rzeczywistym. Otrzymujemy pieniądze natychmiast po ich wysłaniu. Przy wysyłaniu czy odbieraniu pieniędzy w ramach tych portfeli naliczane są zazwyczaj opłaty za taką transakcje na poziomie kilku złotych i walutowanie na poziomie kilku procent. Poza tym są one darmowe Bezpieczeństwo takich portfeli nadal jest tematem mocno dyskutowanym. Obecnie niektóre podlegają już prawu bankowemu. Zdarzają się więc przypadku, w których środki są tam zamrażane lub też blokowane. Niekiedy trudno jest wyjaśnić sytuację i to dlaczego do takiej sytuacji w ogóle doszło. Portfele tego rodzaju uważa się za bardzo dobrze dostępne w krajach zachodnich. W Polsce najczęściej decydujemy się na ich wykorzystanie, jeśli kupujemy na zagranicznych aukcjach. Niska popularność tej formy płatności opiera się przede wszystkim na tym, że w naszym kraju póki co bardzo mało sklepów decyduje się na to, by obsługiwać takie formy płatności i to ogranicza ich rozwój.

paypal moneybookersTeoretycznie nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o płatności takim portfelem. Za jego pomocą można wysłać pieniądze praktycznie wszędzie i niezależnie od waluty. Niestety pojawiające się sytuacje z blokowaniem kont użytkowników oraz problemy z tym, że jest to forma jedynie internetowa sprawiają, że nie mogą się one dobrze rozwijać. Jak to działa? Aby w ogóle z nich korzystać trzeba zarejestrować się w konkretnym systemie, gdzie taki portfel funkcjonuje a następnie musimy zasilić funkcjonujące tam konto. Można tego dokonać w ramach bankowego przelewu czy też przez kartę płatniczą. Niekiedy również przez czek oraz w ramach SMS Premium. Jeśli mamy już tam środki możemy go wykorzystywać i płacić nim w sieci. Dokonywanie płatności jest banalnie proste. Wystarczy podać mail naszego odbiorcy oraz kwotę jaką chcemy wysłać. Zawsze można również wypłacić pieniądze na konto bądź kartę.

Powiązane wpisy