Jak zrobić makijaż kosmetykami mineralnymi?

kosmetyki mineralne

Kobiety o cerze wrażliwej oraz takiej, która wykazuje się skłonnością do alergii, chętnie decydują się na zakup kosmetyków mineralnych, te bowiem są nie tylko bardzo delikatne, ale i nie generują dodatkowych uczuleń. Nie można jednak zapominać o tym, że samego ich nakładania warto się nauczyć, odbywa się ono bowiem na nieco innych zasadach niż ma to miejsce w odniesieniu do klasycznych kosmetyków.

Makijaż mineralny zasługuje na nasze zainteresowanie z przynajmniej dwóch powodów. Jest naturalny i pięknie podkreśla największe kobiece walory, a jednocześnie wpływa bardzo pozytywnie na stan cery. Niektórym paniom wydaje się, że jego przygotowanie jest trudne, wystarczy jednak opanować kilka prostych zasad, aby zmienić swoje myślenie na ten temat.

O czym pamiętać w pierwszej kolejności?

Znakiem rozpoznawczym kosmetyków mineralnych jest ich sypka konsystencja, należy więc liczyć się z tym, że będą się łatwiej osypywać. Jeśli nie chcemy ich niepotrzebnie marnować pamiętajmy o tym, że wkładanie pędzla do słoiczka, w którym znajduje się kosmetyk, nie ma w naszym przypadku większego sensu. Wystarczy, że dodamy odrobinę proszku do miseczki ze szkła lub plastiku, a następnie będziemy nabierać kosmetyk pędzlem, a będziemy mieli pewność, że używamy dokładnie takiej jego ilości, jaka jest nam w danym momencie potrzebna. Nadmiar pudru należy też strzepnąć już po nałożeniu, w innym wypadku bowiem na twarzy mogą nam pozostać smugi, które będą psuły nieco efekt końcowy. Czasem lepiej powtórzyć czynność kilka razy, niż zaaplikować naraz zbyt dużo kosmetyku. Nakładanie kosmetyków mineralnych etapami ma zresztą jeszcze jeden atut, z istnienia którego dobrze jest sobie zdawać sprawę. Nie można zapominać przecież o tym, że proszek pojawiający się na twarzy w zbyt dużej ilości wywołuje tak zwany efekt maski. Jeśli więc chcemy tego uniknąć, nakładajmy do miseczki jak najmniej kosmetyków. Kilka cienkich i delikatnych warstw kosmetyku da nam pożądany efekt i wcale nie wydłuży przesadnie czasu,w jakim robimy sobie makijaż.

Sztuka nakładania pudru mineralnego

Puder mineralny przypomina ten, który możemy kupić w każdej drogerii, ponownie jednak mamy do czynienia z kosmetykiem o nieco innej konsystencji. Jego znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim nieco lżejsza formuła sprawiająca, że nie musimy się martwić ani zatkanymi porami, ani tym, że nałożymy go za dużo. Tym razem pomocny będzie nam odpowiedni pędzel. W sprzedaży mamy do czynienia z wieloma jego odmianami, na jednak najbardziej przydadzą się pędzle typu flat oraz pędzle kabuki. Oba są wyjątkowo skuteczne, a ich użycie jest uzależnione od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć w konsekwencji ich stosowania. Pędzle flap top charakteryzują się tym, że mają zbite oraz gęste włosie, możemy więc liczyć na mocniejsze, a jednocześnie bardziej zwarte krycie. Pędzel kabuki ma puszyste włosie i jest bardziej zaokrąglony. Krycie, jakie umożliwia, jest przez to mniej zwarte, a sam pędzel jest w szczególny sposób zalecany tym kobietom, które mają cerę wrażliwą, skłonną zarówno do podrażnień, jak i do uczuleń.

Sztuka aplikowania kosmetyków „na mokro”

Jeśli nasza cera jest pełna niedoskonałości, powinnyśmy sięgać przede wszystkim te kosmetyki, które zapewniają mocne krycie. W takim przypadku przy kosmetykach mineralnych sprawdza się aplikowanie ich „na mokro”. Pierwszym krokiem jest tu spryskanie pędzla tak, aby włosie uzyskało odpowiedni poziom wilgotności. Często wystarcza w tym celu zwykła woda, choć nie brakuje również osób, które sięgają w takim przypadku po wody termalne. Kosmetyki przygotowane w ten sposób lepiej się rozsmarowują.

Zobacz więcej na: zamotka.pl

Powiązane wpisy