Płatności gotówkowe w Internecie

gotówka przez internetPłatność gotówkowa w Internecie także jest możliwa. Może to dziwne dla nas, ale tak naprawdę właśnie taką formę płatności wybieramy najczęściej. Nawet około 70% osób, które korzystały ze sklepów internetowych wybierało gotówkę jako najlepszą formę płatności. Wynika to przede wszystkim z tego, że uważamy płatności nowoczesne za niebezpieczne, które mogą prowadzić do utraty kapitału. Jeśli chodzi o płatność gotówkową możemy wybrać następujące formy:

1. Przelew bankowy w formie tradycyjnej w placówce banku.

2. Przekaz pocztowy nadany w dowolnej placówce pocztowej przez specjalny blankiet.

3. Płatność przez Moje Rachunki w jednym z około 7000 punktów, które funkcjonują jako takie na terenie całego naszego kraju.

4. Płatność przez usługę "Zapłać w Żabce", która staje się coraz bardziej popularna.

5. Kupony UKASH - to nowa forma płatności międzynarodowych, które realizuje się przez kupny UKASH, które wcześniej można kupić za gotówkę w zwykłym punkcie, których mamy około 120 tysięcy w Europie. W odpowiednim miejscu, gdy dokonujemy zakupy wpisujemy numer posiadanego przez nas kuponu.

Charakterystyka internetowych płatności gotówkowych

Szybkość - płatności gotówkowe mają oczywiście swoją specyfikę, która sprawia, że są kanałem płatności najwolniejszym. Do odbiorcy gotówka może dotrzeć nawet dopiero po kilku dniach. Poza tym trzeba wyjść z domu, by w ogóle takiej płatności dokonać.

Opłaty - prowizje za opłaty są różne w zależności od tego z jakiej formy korzystamy. Najwięcej zapłacimy na poczcie, gdzie mamy koszt na poziomie od 5 zł. W punktach opłaty rachunków będzie to związane wydatkiem rzędy 1-2 zł. Jedynie z kuponów UKASH możemy korzystać całkowicie darmowo.

Bezpieczeństwo - jako, że dokonujemy zapłaty w formie gotówkowej jest to forma naprawdę bezpieczna, gdyż to bezpieczeństwo ma nam gwarantować właśnie ta placówka, w której dokonujemy płatności.

Dostępność - to właśnie gotówkowe płatności są obecnie nadal najbardziej rozpowszechnione również w internecie. Dostępne są wygodnie dla każdego, gdyż punktów, w których przyjmowane są opłaty funkcjonuje na naszym rynku bardzo wiele.

kupony UKASHOgraniczenia - jest to forma, która sprawdzi się jedynie przy płatnościach przy większych kwotach. Przy małych płatnościach czy przelewach za granicę w ogóle nie ma to sensu. Tak naprawdę jest to forma sprzed epoki. Jest to mało wygodne, gdyż musimy wyjść z domu a jednocześnie wszystko długo trwa. Gotówkowe płatności są dla tych, którzy nie mają w banku konta ani karty a chcą kupować w sieci. Muszą wybrać jeden ze wskazanych sposobów płatności jako metodę zapłaty. Potem trzeba udać się do punktu z uzupełnionym blankietem i tam można dokonać płatności. Inaczej działają kupny UKASH - na tym polu najpierw dokonuje się zakupu kuponów a dopiero potem można ich używać w sklepach.

Powiązane wpisy