Płatności SMS Premium

Już od lat komórka nie pełni jedynie swojej roli pierwotnej. Obecnie zastępuje wiele różnorakich urządzeń. Przez funkcję SMS komórki mocno się rozwinęły i są również stosowane przy realizowaniu nowoczesnych płatności w sieci. Płatności przez usługę Premium SMS to obecnie forma, która bardzo często jest wykorzystywana. Jeśli kwota jest niska przelewy mogą być nieopłacalne. Jeśli chce się zautomatyzować sprzedaż niewielkich usług wprowadza się właśnie taką formę płatności.

płacenie smsem

Cechy charakterystyczne:

Szybkość - wysyłanie SMS oraz otrzymanie kodu trwa kilkanaście sekund. Tak naprawdę okazuje się, że jest to prawdopodobnie najszybsza znana forma płatności w internecie. Dostęp do tego jest zautomatyzowany, dlatego od razu otrzymujemy dla siebie to co kupiliśmy.

Opłaty - najczęściej przy Premium SMS mamy największe możliwe prowizje przy wszystkich internetowych płatnościach. Sprzedawca ma tylko do 55% wartości Netto. Pozostałą część będą zabierać pośrednicy, którzy zajmują się realizowaniem takiej płatności.

Bezpieczeństwo - jako, że wszystko opiera się na niskich kwotach nie trzeba tutaj szczególnie mówić o bezpieczeństwie. Najczęściej nie jest tutaj w ogóle możliwy zwrot jakichkolwiek środków, jeśli popełnimy błąd czy nie dostaniemy zwrotnej wiadomości.

Dostępność - jest to bardzo szeroko dostępna forma płatności, gdyż praktycznie każdy z nas ma obecnie dostęp do komórki. Trzeba jednak przypomnieć, że ma zastosowanie jedynie przy mikropłatnościach.

Ograniczenia - koszt smsa to największe ograniczenie. Obecnie najdrożej można płacić 25 zł netto smsem. W tym jednak tylko około 12 zł trafi do właściwego sprzedawcy. Dlatego rzeczywiście jest to kwota śmieszna a koszty pośredniczenia ogromne.

Premium SMS to usługa, która opiera się na przesłaniu specjalnego SMS-a pod wskazany numer. Treść i numer podane są najczęściej na stronie sprzedawcy. Po wysłaniu w większości przypadków otrzymujemy zwrotną wiadomość, gdzie mamy kod, który pozwala nam skorzystać z zakupionej przez nas konkretnej usługi.

Powiązane wpisy