Wygodne kupowanie

jak można płacić w sklepach internetowychObecnie technologia poszła bardzo mocno do przodu i mamy dostęp do wielu możliwości kupowania praktycznie wszystkiego i wszędzie. Odpowiednia wiedza, która odnosi się do nowinek technicznych powinna dotyczyć zwykłych użytkowników jak i też wszystkich przedsiębiorców. Prowadząc sklep internetowy trzeba bez wątpienia być otwartym na ciągłe zmiany i nowinki. Istnieje stały postęp technologiczny, który doprowadza do tego, że pojawiają się nowoczesne urządzenia, dzięki którym dostęp do sklepów internetowych jest łatwiejszy. Rozwijają się także metody płatności. Coraz częściej dokonujemy również zakupów używając płatności przez telefon komórkowy. Takie mobilne płatności są obecnie rewolucją i stają się coraz bardziej popularne. Ich rozwojem zajmuje się m-commerce.

M-commerce w Polsce

Siła płatności mobilnych jest ogromna. Wartość płatności w ramach platformy PayPal sięgnęła dwa lata temu kwoty 27 miliardów dolarów. Jest to podwojenie kwoty z poprzedniego roku. Użytkownicy tabletów i smartfonów coraz częściej decydują się na to, by kupować online. Tak jest również w Polsce. Młodzi Polacy są bardzo dobrze nastawieni do wszystkich innowacyjnych rozwiązań i chętnie po nie sięgają. Wielki sukces w naszym kraju odniosły między innymi karty zbliżeniowe, co jest znakiem tego, że nie zamykamy się na nowości. Jeśli chcemy płacić z użyciem urządzeń mobilnych powinniśmy zdecydować się na połączenie między kartą sim oraz kartą płatniczą. Połączenie oparte jest o komunikację NFC, która ma charakter krótkozasięgowy. Pozwala to na wymianę danych przy odległości do 20 cm. Niektórzy operatorzy wprowadzają do swojej oferty specjalne karty sim zintegrowane z kartą płatniczą. Kartę trzeba również zsynchronizować z bankiem. Rośnie również liczba terminali, które są w stanie obsługiwać taką płatność.

system NFCPodobnym narzędziem jest powstały w USA system Square, dzięki któremu można zastąpić portfel telefonem. Pojawiają się również odpowiedniki tego systemu w Europie. Można się spodziewać, że również w Polsce niedługo ta forma płatności zadebiutuje. Jest to forma, która wystarczy do zakupów mobilnych i bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku niewielkich biznesów. Oczywiście strona mobilna przy własnym biznesie to bardzo ważna kwestia, jednak nie jedyna. Trzeba zadbać o to, by stale promować swoją markę i dbać o udogodnienia, które powinny być udostępniane klientom. Chodzi o to, by strona mobilna w 100 % odpowiadała ich oczekiwaniom i przynosiła łatwość dokonywania wszelkich transakcji.

Powiązane wpisy